KROSNO VR

Wirtualny lot poprzez dzieje miasta. Aplikacja przygotowana w ramach programu Historia Miast w Nowoczesnej odsłonie.

SPOTKANIE Z HISTORIĄ

Historyczny lot w przeszłość, pokazujący jak zmieniało się miasto na przestrzeni wieków. 10-minutowa, wirtualna podróż, prezentuje najważniejsze wydarzenia, postacie i atrakcje turystyczne od średniowiecza aż po czasy wynalazców zamieszkujących Krosno na przełomie XIX i XX wieku.

KLIENT: Urząd Miasta Krosna
PLATFORMA: Oculus
SILNIK: Unreal Engine 4

LOT BALONEM

Podróż w przeszłość odbywa się balonem, hołdując corocznej tradycji odbywających w maju nad Krosnem zawodów balonowych. Rozwiązanie to pozwoliło w atrakcyjny i ekscytujący dla użytkownika sposób, zaprezentować treści edukacyjne.


REKONSTRUKCJA ZABYTKÓW

Dzięki wykorzystaniu w aplikacji technologii VR, zarówno mieszkańcy jak i odwiedzający Krosno turyści, mają szansę poznać głębiej zrekonstruowany w 3D stary krośnieński rynek, zbiory kościołów oraz nieistniejące już dziś zabytki m.in. średniowieczna Brama Węgierska. Wizualizacja umożliwia również odkrycie miejsc niedostępnych dla zwiedzających np. krypt Kościoła Farnego.SŁYNNE POSTACIE

Trójwymiarowa podróż prezentuje sylwetki ważnych dla Krosna i dziejów Polski postaci, takich jak Wojciech Robert Portius, Ignacy Łukasiewicz, Michał Mięsowicz czy Jan Szczepanik. Użytkownicy poznają najbardziej interesujące fakty z ich życia oraz wynalazki, dzięki którym zasłynęli.