RYNEK KROWODERSKI

Wirtualny spacer po projekcie nowego miejskiego parku.

PROJEKT I WIZUALIZACJA PRZESTRZENI

Aplikacja stworzona na zamówienie stowarzyszenia Logiczna Alternatywa oraz kandydata na prezydenta miasta Łukasza Gibały, mająca na celu zaprezentować wizję architektoniczną nowego parku miejskiego na mapie Krakowa.

KLIENT: Logiczna Alternatywa
PLATFORMA: Oculus Rift
SILNIK: Unreal Engine 4

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU

Dzięki wizualizacji w wirtualnej rzeczywistości, przeobraziliśmy istniejący krajobraz betonowego parkingu samochodowego w zieloną przestrzeń Rynku – miejsca odpoczynku, sportu i rozrywki dla mieszkańców dzielnicy. Studio Polyrain odpowiedzialne było nie tylko za wizualizację, ale również projekt architektoniczny przestrzeni.


REALISTYCZNY SPACER VR

Na potrzeby wizualizacji, stworzyliśmy modele blokowe otaczających park budynków oraz modele 3D małej architektury takie jak fontanna, ławki, siedziska, latarnie, kamienne szachy, kawiarnię oraz drewniane pergole i ściany zieleni. Dla pogłębienia wrażenia przeniesienia do innego miejsca, wizualizację uzupełniliśmy fotorealistycznymi modelami ludzi oraz nagraniami rozmów i dźwięków otoczenia.


MATERIAŁY PROMOCYJNE

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim video przedstawiajacym wybrane kadry z wizualizacji przestrzeni.SCENERIA DNIEM I NOCĄ

Zaprogramowany, wirtualny spacer po rynku, umożliwia jego obejrzenie w dziennej oraz nocnej odsłonie. W tym celu przygotowaliśmy dwa zupełnie różne oświetlenia scenerii, pozwalające poczuć zmieniającą się w zależności od pory dnia atmosferę miejsca.